1 Şubat 2023

Hedefimiz Kalitemizi Tüm Dünyaya Göstermek

Özsar Tekstil CEO’su Ali Yasin Sartık, Türkiye’de üretilen kumaşların kalitesinin dünya standartlarında olduğunun altını çizerek, “Özsar Tekstil olarak hedefimiz Türk kumaşlarının kalitesini tüm dünyaya göstermek.” dedi.
Türkiye’nin önde gelen örme kumaş üreticisi Özsar Tekstil, sektörünün en prestijli fuarlarından biri olan Texword Paris Spring 2023 fuarında yerini almaya hazırlanıyor.
Fransa’nın Paris şehrinde 6-8 Şubat tarihleri arasında düzenlenecek olan fuara iki iplik, üç iplik, süprem, Lacoste, double face, waffle, petek, scuba, interlok, Selanik gibi 100’ün üzerinde örme kumaş çeşidiyle katılacak olan Özsar Tekstil, dünya markalarıyla bir araya gelecek.
Entegre örme kumaş ve boya üretim tesislerinde çevre ve sosyal sorumluluk bilincinde üretim gerçekleştirdiklerinin altını çizen Özsar Tekstil CEO’su Ali Yasin Sartık, “2022 Texword Paris Fuarı firmamızın ikili iş ilişkileri açısından oldukça verimli geçti. Standımıza ilgi yoğun oldu. Kalitemizle dünyanın birçok yerinden gelen ziyaretçilerin dikkatini çekmeyi başardık. Fuar süresince birçok iş bağlantısı gerçekleştirdik. Bu yıl küresel müşterilerimizin talepleri doğrultusunda üretimimizi çeşitlendirdik ve geliştirdik. 100’ün üzerinde kalitemizle Texworld Paris 2023’te yerimizi almaya hazırız.” dedi.
Sartık, 2022 yılında gerçekleştirdikleri yatırımlara devam ettiklerini belirterek, “Geçtiğimiz yıl ihracatta yaptığımız atılımla Türkiye’nin en çok ihracat yapan ilk 40 tekstil firması arasına girmeyi başardık. Yeni yatırımlarımızla üretim kapasitemizi ve kalitemizi artırdık. İş ortaklarımızın bizden beklediği hızı ve kaliteyi yakalayabilmek adına fabrikamızı ve makine parkurumuzu yeniledik. Örme ve boya fabrikamızdaki makinelerimizin sayısını artırdık. Tekstil sektörü gerek iç piyasa gerekse dış piyasadaki etkenlerin değişiminden fazlaca etkilenen bir sektör. 2023 yılı için öngörülerimizi belirledik, hedeflerimiz doğrultusunda yatırımlarımıza hız kesmeden devam edeceğiz.” diye konuştu.

 

 

Özsar Güncel

+26 ÜLKE

+26 ÜLKE

ÜRETTİĞİMİZ KUMAŞLAR DÜNYANIN HER YERİNDE

+3500 MÜŞTERİ

+3500 MÜŞTERİ

ÖZSAR KURUMSAL SATIŞ AĞI

50 TON

50 TON

GÜNLÜK ÜRETİM KAPASİTESİ

+100 ÇEŞİT

+100 ÇEŞİT

KUMAŞ ÜRETİMİNDE SINIRSIZ SEÇENEK

8 SERTİFİKA

8 SERTİFİKA

ULUSLARARASI STANDARTLARA UYGUN ÜRETİM

Özsar’ı Sosyal Medyada Takip Edin

FacebookInstagramLinkedin

Whatsapp