Global Organik Tekstil Standartları (GOTS), dünya standartlarında belirtilen standartlar da dahil olmak üzere organik liflerin işlenmesi için ekolojik ve sosyal kriterler de dahil olmak üzere bağımsız sertifikasyon ile belgelenen tekstil tedarik zincirinin gereklilikleri.

Bu standardın amacı, çevreye ve topluma karşı sorumlu bir üretim anlayışıyla son tüketiciye güvenilir ve güvenilir bir hizmet sunmaktır. Hammaddelerin hasadından etiketlemeye kadar organik durumunu sağlamak için koşulların tanımlanmasıdır.

Tüm önemli pazarlarda kabul gören bu sertifika ile tekstilciler, organik kumaş ve hazır giyim ürünlerini rahatlıkla ihraç ediyor. Bu standart, en az %70 sertifikasyona sahip organik doğal liflerden üretilen tüm tekstil ürünlerinin üretimini, işlenmesini, paketlenmesini, etiketlenmesini, ticaretini ve dağıtımını kapsar. Nihai ürünler, bunlarla sınırlı olmamak üzere, elyaf ürünleri, iplik, kumaş, giysiler, moda tekstil aksesuarları (taşınan veya giyilen), tekstil oyuncakları, ev tekstili, yatak takımları ve yatak takımlarının yanı sıra tekstil kişisel bakım ürünlerini içerebilir.

Whatsapp