Başarının Sırrı…

1988 yılından bu yana yürüdüğümüz her yolun gül bahçesi olmadığını ve olmayacağını bilerek, üzerinde ince düşünülmüş, birbirini takip eden emin adımlarımızla sektörün öncü kuruluşu haline geldik.

Çeyrek asrı aşan bir firmayı bu günlere getirebilmek kolay olmadı. Başarı için öncelikle azim olması gerektiğini biliyordum… Kumaş sektörüne patron olarak değil işçi olarak başladım. Temelden başlamanın en olumlu yanı, yıllar içinde beraberinde gelen mesleki tecrübe, sektörel bilgi birikimi ve donanım oluyor. Bugüne baktığımızda kumaşta aranan marka olmak bizim en büyük gururumuz, bu da kalite, performans ve tecrübemizi piyasaya kanıtladığımız için kendiliğinden oluşan bir olgu.

Sadece kendinizin çıkarını düşünerek yaptığınız ticaret sizi bir adım öteye taşımıyor. 30 yılı aşkın sürede edindiğimiz tecrübeleri iş geliştirme biçimimize de yansıtarak, sektörümüze değer katmaya her zaman özen gösterdik. Kazan kazan stratejisi üzerine kurduğumuz işbirliklerimizi, her iki tarafın da memnun olacağı bir metodolojiye göre oluşturduk.

‘Ekibinizi iyi kurun’

Başarının sırrı iyi yönetim, iyi yönetimin sırrı ise kaliteli çalışanlardır. Yöneticilik deneyimlerime güvenerek uyguladığım yöntemlerden en önemlisi işi bilen kaliteli ekiple çalışmak. Ekibinizin kaç kişi olduğu önemli değil… Bir kişi, beş kişi ya da bin kişi hiç fark etmez, her zaman işi bilene bırakmanın başarıyı beraberinde getirdiğini gördüğümde bir daha bu kuraldan asla vazgeçmedim. Aidiyet duygusuyla bir araya gelen insanlara inisiyatif vermelisiniz. Çalışanlarınıza inisiyatif vermezseniz bir süre sonra işlerin karışmaya ve yavaşlamaya başladığını fark edersiniz. Her şeyin karar mekanizması olduğunuzda bir de bakarsınız onlarca çalışanınız içinde her işi kendiniz yapıyorsunuz. Doğru çalışan, her zaman doğru hedefe varmamızı sağlıyor. İnsanlara güvenmek ve onlarla kuvvetli bağlar kurmak, benim adıma, organizasyon şeması sürekli büyüyen bir firma için olmazsa olmazlar arasında birinci sırada yer alıyor.

Önce İnsan

Üretim yaparken kazancı ikinci plana atarak, ‘önce insan’ diyerek, çevreye saygı politikalarımızı gündemimizin üst sıralarında tutmaya devam ediyoruz. Geleceğimizi koruma altına almanın ne kadar önemli olduğunu biliyor ve bu yönde hareket ediyoruz. İstemediklerimize gözlerimizi kapatmanın var olanı değiştirmeyeceğini anlamak ve olay karşısında aksiyon almak firmamızın en önemli ilkelerinden biri… Özellikle her an değişen dünyayı anlamak, ne istediğini görmek değil öngörmek ve bu doğrultuda atılıma geçmek ÖZSAR’ın da tek hedefi.

Bu doğrultuda;

Direnmek yerine Uzlaşmak,

Umutsuzluk yerine Yeni Umutlar Yeşertmek,

Önümüze Bakmak yerine Ufkumuzu Açmak,

Yerimizde Saymak yerine Dünyayı Keşfetmek

Vazgeçmek yerine Başarmanın günün sonunda hepimize daha fazla katkı sağlayacağı görüşündeyim.

 

ÖZSAR Yönetim Kurulu Başkanı Senayi SARTIK

Özsar Güncel

+26 ÜLKE

+26 ÜLKE

ÜRETTİĞİMİZ KUMAŞLAR DÜNYANIN HER YERİNDE

+3500 MÜŞTERİ

+3500 MÜŞTERİ

ÖZSAR KURUMSAL SATIŞ AĞI

50 TON

50 TON

GÜNLÜK ÜRETİM KAPASİTESİ

+100 ÇEŞİT

+100 ÇEŞİT

KUMAŞ ÜRETİMİNDE SINIRSIZ SEÇENEK

8 SERTİFİKA

8 SERTİFİKA

ULUSLARARASI STANDARTLARA UYGUN ÜRETİM

Özsar’ı Sosyal Medyada Takip Edin

FacebookInstagramLinkedin

Whatsapp