Top.Mail.Ru

2023 Yılının Rengi: Viva Magenta

‘Dünyanın renk otoritesi’ Pantone Renk Enstitüsü, merakla beklenen 2023 yılı rengini 18-1750 Viva Magenta olarak açıkladı. Pantone tarafından güçlü, ilham verici, korkusuz olarak tanımlanan Viva Magenta için ‘Alışılmadık bir zaman için alışılmadık bir renk. Sıcak ve soğuğu dengeleyen incelikli bir kızıl ton’ yorumu yapıldı.

Binlerce kişi Viva Magenta nedir? Viva Magenta nasıl bir renk? araştırmalarına başlamışken 2023 modasına yön vermesi beklenen Viva Magenta, canlılıkla titreşen, kökleri doğaya dayanan, kırmızı ailesinden gelen ve yeni bir güç sinyali olan bir gölge olarak tanımlanırken, canlı kırmızı tonlarıyla güçlü, ilham verici, korkusuz bir renk olarak 2023 yılının en gözde rengi olmaya hazırlanıyor. Pantone Renk Enstitüsü Başkanı Leatrice Eiseman, “Bu sıra dışı rengi, yaşadığımız sıra dışı bir döneme uygun gördüğümüz ve vizyonumuzu yansıtabileceğini düşündüğümüz için seçtik” dedi.

Pantone ayrıca 2023 renginin saf mutluluktan zevk alan, denemekten korkmayan ve kısıtlama olmadan kendini ifade eden cesur, espri dolu ve her şeyi kapsayan bir renk olarak nitelendirdi.

Mevcut renklerinin arasından bir renk seçmek yerine yeni bir renk oluşturan Pantone’nin yeni rengi Viva Magenta’nın yıl içinde birçok alanda trend olarak üreticilerin odağına yerleşmesi, özellikle tekstil üreticilerinin moda rengi konumuna gelmesi bekleniyor.

Özsar Güncel

+ 0 Ülke

Ürettiğimiz Kumaşlar Dünyanın Her Yerinde

+ 0 Müşteri

Özsar Kurumsal
Satış Ağı

0 Ton

Günlük
Üretim Kapasitesi

+ 0 Çeşit

Kumaş Üretiminde Sınırsız Seçenek

0 Sertifika

Uluslararası Standartlara Uygun Üretim