Top.Mail.Ru

Ekonomide Değişim 2023’te Başlayacak

Ekonomideki değişimin 2023 ocak ayı itibariyle başlayacağını kaydeden Hazine ve Maliye Bakanı Nurettin Nebati, 2022’nin tüm dünya için zorlu bir yıl olduğunu, 2023 yılında Türkiye ekonomisinin yükselmeye başlayacağını söyledi.

Hazine ve Maliye Bakanı Nurettin Nebati, Tüm Sanayici ve İşadamları Derneği (TÜMSİAD) temsilcileriyle Dolmabahçe Sarayı’ndaki ofisinde bir araya geldi.

Bakan Nebati, “Türkiye Ekonomi Modeli” çerçevesinde, üretim odaklı politikalarda Türkiye’nin ekonomik gelişiminde stratejik öneme sahip olan KOBİ’leri ve işletmeleri desteklemeye kararlılıkla devam edeceklerinin altını çizdi.

2022 yılının zorlu bir yıl olduğunu dile getiren Bakan Nebati, 2023 yılının ekonomideki yeni düzenlemelerle ferah bir yıl olacağını belirtti.

Ocak ayında enflasyonun düşüşe geçeceğini, Şubat ayında da düşüşün devam ederek piyasaların rahatlayacağını öngören Bakan Nebati, enerji fiyatlarında yükselme yaşanmaması için çalışmalar gerçekleştirdiklerini ifade etti.

Dünyanın ekonomi dengesi bozuldu

Toplantıya katılan Özsar Tekstil Yönetim Kurulu Başkanı Senayi Sartık, tekstil işletmelerinin son durumu, sorunları ve geleceği hakkındaki görüşlerini Maliye ve Hazine Bakanı Nurettin Nebati’ye iletti.

Son dönemde hammadde fiyatlarındaki dalgalanmanın tekstil işletmelerini olumsuz etkilediğini belirten Sartık, “Sayın bakanımız genel itibariyle işletmelerin karşılaştıkları sorunları dinleyerek, sektörler hakkında bilgiler aldı. Özellikle sorunlarımızın çözümü için hep birlikte adım atılması gerektiğini söylediler. Sektörümüz için faydalı bir toplantı olduğunu düşünüyorum.” dedi.

Sartık, yalnızca Türkiye’de değil dünya genelinde ekonomik krizler yaşandığını kaydederek, pandemi sonrasında gelen Rusya-Ukrayna Savaşı ile birlikte yaşanan enerji krizinin dünyanın ekonomik dengesini bozduğunu söyledi.

Özsar Güncel

+ 0 Ülke

Ürettiğimiz Kumaşlar Dünyanın Her Yerinde

+ 0 Müşteri

Özsar Kurumsal
Satış Ağı

0 Ton

Günlük
Üretim Kapasitesi

+ 0 Çeşit

Kumaş Üretiminde Sınırsız Seçenek

0 Sertifika

Uluslararası Standartlara Uygun Üretim