Top.Mail.Ru

İhracatın Yıldızı ÖZSAR’a Platin Ödülü

İstanbul Tekstil ve Hammaddeleri İhracatçıları Birliği (İTHİB) tarafından organize edilen 2021 yılı ihracata değer katanlar ödül töreninde Özsar Tekstil ihracatta gösterdiği başarısıyla platin ödül aldı.

Ödül törenine Sanayi ve Teknoloji bakanı Mustafa Varank, Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı Mustafa Gültepe, İTHİB Başkanı Ahmet Öksüz ve ödül kazanan şirket yetkilileri katıldı.

‘Tekstilde Dünya lideri olabiliriz’

Türkiye’nin, dünyanın en büyük 5. Tekstil üreticisi ve ihracatçısı konumuna yükseldiğini belirten Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, “Birilerinin zamanında beğenmediği, bu işte gelecek yok dediği tekstil sektörü bugün sizlerin üstün gayretleriyle tüm dünyaya üretim yapıyor. Son dönemde devasa üretim tesislerinden lojistik merkezlerine kadar tekstil sektöründeki birçok yatırımın açılışına bizzat katıldım. Dünya 5.liği elbette önemli bir başarı ama biz bunu çok daha ileriye taşıyabilecek kabiliyetlere sahibiz. Nasıl bir numara oluruz? İnşallah ben bu salonda o başarıları da görebileceğimize inanıyorum. En kısa sürede biz inşallah dünya liderliğine oynayabileceğiz, ben bundan şüphe duymuyorum.” şeklinde konuştu.

Bakan Varank, tekstil sektörünün artık sadece global markaların taşeronu olarak üretim yapmadığının altını çizerek, “Ar-Ge, tasarım ve inovasyonu merkezine alan bir yaklaşımla küresel pazarlarda kıran kırana rekabet edebilecek kalitede ürünler artık ülkemizde üretiliyor. Zaten tüm alt gruplarıyla yani tekstil, hazır giyim, konfeksiyonun tamamında yapılan 30 milyar doları aşan ihracat da bu durumun en büyük kanıtı.” dedi.

Yatırımlarla ihracatımızı artırıyoruz

İhracata yaptığı başarılı katkılarından ötürü Platin Ödülünü Bakan Mustafa Varank ve İTHİB Başkanı Ahmet Öksüz’den alan Özsar Tekstil CEO’su Ali Yasin Sartık, dünyanın içinde bulunduğu resesyon ve savaş ortamında gösterdikleri başarıyı vurgulayarak, “Hiçbir başarı tesadüf değildir. Biz buna inanıyor ve başarmak için daima çalışıyoruz. Son bir yıl içerisinde yaptığımız 10 milyon Euroluk yatırımla örme kumaş üretimimizi iki katına çıkartıyoruz. Makine parkurumuzu yeniledik. Kumaş üretim kalitemizi yükseltmek için yaptığımız yatırımlar sayesinde önümüzdeki dönem ihracatımızı da artırmayı hedefliyoruz.” dedi.

Toptan örme kumaş üretimi yapan Özsar Tekstil’in yaklaşık 30 ülkeye ihracat gerçekleştirdiğini söyleyen Sartık, “Hedeflerimiz arasında yeni pazarlar var. Bu pazarları analiz ediyoruz. Örme kumaş kalitemiz ve vizyonumuzu geliştirecek fuarlara katılmaya özen gösteriyoruz. Dünya genelinde yaşanan olumsuz gelişmeler ticari dengeleri de değiştiriyor. Bunu avantaja çevirerek yapılan yatırımlar ve bilinçli adımlarla Türkiye’nin dünyanın tekstil üretim üssü olmasına katkıda bulunmaya devam edeceğiz.” diye konuştu.

Özsar Güncel

+ 0 Ülke

Ürettiğimiz Kumaşlar Dünyanın Her Yerinde

+ 0 Müşteri

Özsar Kurumsal
Satış Ağı

0 Ton

Günlük
Üretim Kapasitesi

+ 0 Çeşit

Kumaş Üretiminde Sınırsız Seçenek

0 Sertifika

Uluslararası Standartlara Uygun Üretim