Top.Mail.Ru

Özsar’dan 10 Milyon Euroluk Yatırım

2022 yılının başında örme ve boyama kapasitesini artırma planlarını devreye sokan Özsar Tekstil, Velimeşe Organize Sanayi Bölgesi’nde ilk etapta 10 milyon Euro yatırım yaparak kurduğu üretim tesisini yılın üçüncü yarısında tam kapasite faaliyete geçirecek.

Üretimde performans ve kalite artışı için yenilikleri takip etmek gerektiğinin altını çizen Özsar Tekstil Yönetim Kurulu Başkanı Senayi Sartık, “10 milyon Euronun üzerinde yaptığımız yatırımla Velimeşe Organize Sanayi Bölgesi’nde satın aldığımız yeni fabrikamızı sektördeki son sistem makine ve teçhizatla neredeyse sıfırdan yeniden yapılandırıyoruz. Üretim miktarı ve kalite artırma hedefimizi 2022 yılı üçüncü çeyreği itibariyle tamamlama planı içerisindeyiz. Yeni yatırımımızla üretim kapasitemizi yüzde 100’ün üzerinde artırarak günlük 50 ton aylık ise bin 500 tona çıkarmış olacağız.” dedi.

“Üretim, Üretim, Üretim…”

Sartık, yatırımlarının bununla sınırlı kalmayacağını söyleyerek, ilerleyen dönemde kapasite artışına devam edeceklerini belirtti.  Ham madde ve iplik yatırımları için de fizibilite çalışması yaptıklarını dile getiren Sartık, sözlerini şöyle sürdürdü: “Türkiye tekstil sektöründe son dönemde yeniden yıldızı parlayan bir ülke haline geldi. Pandeminin bize hatırlattığı en önemli öğreti üretim, üretim, üretim oldu. Biz de bu öğretiyle üretim kapasitemizi ve modelimizi yenileyerek yolumuza devam edeceğiz. Bunun yanında ham madde yatırımlarımızı da planlamamıza alarak öncelikle pamuk ve iplik için fizibilite çalışmalarımıza hız vereceğiz.”

Özsar Güncel

+ 0 Ülke

Ürettiğimiz Kumaşlar Dünyanın Her Yerinde

+ 0 Müşteri

Özsar Kurumsal
Satış Ağı

0 Ton

Günlük
Üretim Kapasitesi

+ 0 Çeşit

Kumaş Üretiminde Sınırsız Seçenek

0 Sertifika

Uluslararası Standartlara Uygun Üretim