Top.Mail.Ru

Pandemi Kumaş Tercihlerini Değiştirdi

İki yıldır hayatımıza köklü değişiklikler getiren koronavirüs salgını kıyafet seçimlerinde de kendisini gösterince günlük ve spor kıyafetlerde talep artışı yaşandı. Yaşanan bu artış hazır giyim sektörünün kumaş taleplerini de aynı yönde değiştirerek kumaş sektörüne ivme kazandırdı.

Özsar Tekstil Yönetim Kurulu Başkanı Senayi Sartık, salgının birçok öğretiyi, yeniliği ve değişikliği mecburi veya keyfi olarak hayatımıza geçirdiğini belirterek, “Özellikle evden çalışma ortamlarının yaygınlaşması kıyafet tercihlerinde de değişikliğe yol açtı. Evde geçirilen vaktin çoğalması ile daha rahat, günlük kıyafetlere ilgi artınca hazır giyim sektörü de basic kreasyonlarını artırarak sektörü güncelledi. Kumaş sektöründe de değişen talebe cevap verebilmek için üretim artışı yaşandı” dedi.

Son dönemde kıyafette de fonksiyonelliğin ön planda olduğunun altını çizen Sartık, “Salgınla birlikte geçen iki yıl herkesin yaşamına köklü değişiklikler getirdi. Bunlardan en göz önünde olanı ise kıyafette yaşandı. Günlük, rahat, spor kombinler evde, alışverişte, sokakta, işte her yerde gözümüzün alıştığı bir tarz haline geldi. Hatta dünyaca ünlü lüks markalar da dahil kreasyonlarına tüketicilerinin isteğine yönelik olarak şık spor parçalar ekledi.” dedi.

Üretimde Hedef Yüzde 100 Artış

Sartık, 2020 yılı başı itibariyle yatırımlarına hız kazandırdıklarını dile getirerek, “Piyasanın artan talebine karşı aksiyon alabilmek adına Velimeşe Organize Sanayi Bölgesi’nde 10 milyon Euro yatırım yaparak üretim kapasitemizi günlük 20 tondan 50 tona çıkartıyoruz. Makine parkurumuzda yapacağımız yenilemeyle kalite ve performansımızı üst seviyeye çıkartarak, global pazardaki rekabet gücünü artıracağız.” şeklinde konuştu.

Özsar Güncel

+ 0 Ülke

Ürettiğimiz Kumaşlar Dünyanın Her Yerinde

+ 0 Müşteri

Özsar Kurumsal
Satış Ağı

0 Ton

Günlük
Üretim Kapasitesi

+ 0 Çeşit

Kumaş Üretiminde Sınırsız Seçenek

0 Sertifika

Uluslararası Standartlara Uygun Üretim