Top.Mail.Ru

Örme Kumaşta Yılın Trend Renkleri

Maliyet, sürdürülebilirlik ve kalitesiyle tekstil sektörünün hazır boyalı örme kumaş taleplerine hızlı şekilde yanıt veren sektörün lider örme kumaş üreticilerinden Özsar Tekstil, son teknoloji ekipmanlarıyla kumaş boyama kapasitesini ayda bin 500 tona yükseltti.   

Özsar Tekstil Kimya Laboratuvar Şefi Saliha Kartal, boya fabrikasının günlük 1500 ton örme kumaş boyama kapasitesi ile çalıştığını belirterek, “Tekirdağ Velimeşe Organize Sanayi Bölgesi’nde 22 bin 800 metrekare alana sahip boya fabrikamızda bulunan kimya laboratuvarımızda son teknoloji ekipmanlarımızla sektörün ihtiyaçlarına cevap vermekteyiz. İşletmemizde yüksek eğitimli personellerimiz müşterilerimizin talep ettiği renk çalışmalarının yanı sıra her sene oluşturulan yılın trend renklerinin ve firmamızın ana renklerinin yer aldığı kataloğumuzla hızlı ve kaliteli hizmet sunmaktayız.” dedi.

Örme kumaş boyamada yalnızca kendi renk kataloglarından değil müşterilerin talep ettiği renkler üzerine de çalışmalar sürdürdüklerini kaydeden Kartal, “Örme kumaşlar için müşterilerimizin talep ettiği özel renk çalışmaları laboratuvarımızda büyük bir titizlikle doğru ve uygun sürdürülebilir boyar madde ve kimyasallar kullanılarak en kısa sürede tamamlanmaktadır.” diye konuştu.

Kartal, boyama çalışmalarında maliyet ve sürdürülebilirliğin önemli olduğunu vurgulayarak şunları söyledi: “Çalışmalarımızda öncelik olarak boyanacak olan örme kumaşlarımız, oluşturulan uygun proseslerden geçmektedir. Müşterilerimize kalitemizi sunabilmek için proseslerimizde maliyet, sürdürülebilirlik ve ilk seferde doğru hedefe ulaşma referans alınmaktadır.”

Özsar Tekstil CEO’su Ali Yasin Sartık, 2022 yılı ilk çeyreğinde başladıkları yatırım atağının devam ettiğini belirterek, “2022 Ocak ayında başladığımız yenileme ve kapasite artışı yatırımlarına hız kesmeden devam ediyoruz. Velimeşe Organize Sanayi Bölgesi’nde satın aldığımız yeni fabrika alanımızda da yapı çalışmaları sürüyor. Örme kumaş ve boyama entegre tesisimizde son teknoloji makine yatırımlarımızla kalitemizi ve kapasitemizi artırıyoruz. 2024 yılı ikinci çeyreğinde günlük 50 ton olan örme kumaş kapasitemizi yaklaşık 70 tona çıkartarak örme kumaş üretiminde liderliğe doğru yolumuza devam etmeyi hedefliyoruz.” diye konuştu.

Özsar Güncel

+ 0 Ülke

Ürettiğimiz Kumaşlar Dünyanın Her Yerinde

+ 0 Müşteri

Özsar Kurumsal
Satış Ağı

0 Ton

Günlük
Üretim Kapasitesi

+ 0 Çeşit

Kumaş Üretiminde Sınırsız Seçenek

0 Sertifika

Uluslararası Standartlara Uygun Üretim